17) Stolarstwo-Tartacznictwo RYSZARD SUŁKOWSKI

Bolków każdemu dolnośląskiemu turyście kojarzy się z rycerskim zamczyskiem, turniejami i zgiełkiem oręża. Tymczasem, ukryty nieco na uboczu i skromnie położony z dala od zamkowej góry jest tu obiekt idealnie pasujący do naszej Krainy mlekiem i miodem płynącej.

Warsztat stolarski Pana Ryszarda Sułkowskiego to firma niebylejaka. Jest to jeden z największych i najbardziej renomowanych producentów uli w Europie! Ule tutejsze, wykonane z drewna i ocieplone, znajdują nabywców w szerokim świecie i często bywa, że czeka się na nie w kolejce. Produkuje się tu ule leżakowe i korpusowe, ramki, dennice i wszelkie inne niezbędne w każdej pasiece elementy „domków dla pszczół”. Na zamówienie powstają nawet rzadkie, bajkowe konstrukcje uli ozdobnych i specjalnych inhalacyjnych. Kupić tu można także sprzęt i akcesoria pszczelarskie oraz lokalny, prawdziwy miód  i produkty pszczele wysokiej jakości.

Nad wszystkim czuwa właściciel: Pan Ryszard Sułkowski pszczelarz z wykształcenia i zamiłowania, absolwent Państwowego Technikum Drzewnego w Sobieszowie k. Jeleniej Góry, Wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego w latach 2004-2008. Społecznik i mecenas lokalnego pszczelarstwa, który wspiera organizacje pozarządowe zaszczepiające pszczelarską pasję młodzieży i prowadzące działalność edukacyjną na rzecz ochrony przyrody.

Każdy, kto kocha naturę i rozumie przyrodę i rolę pszczół w ekosystemie powinien obowiązkowo odwiedzić Bolków. Pan Ryszard, jeśli tylko czas mu pozwoli, z pewnością powie kilka ważnych słów i wyjaśni, tak jak nam, z uśmiechem, tajemnice pszczelego świata. Bez którego przecież nie byłoby świata naszego, ludzkiego. I wszystkich nas ludzi również.

Stolarstwo-Tartacznictwo RYSZARD SUŁKOWSKI          logo Sółkowski

ul. Sienkiewicza 68                                                                          

BOLKÓW 59-420


tel./fax  75/ 74 13 716,  75/ 74 14 438
www.sulkowski.com.pl
e-mail: poczta@sulkowski.com.pl