W najbliższej przyszłości Green Gate planuje powołanie do życia Akademii Zrównoważonego Rozwoju – przyjaznego naturze i ludziom miejsca, gdzie każdy mógł będzie zwolnić tempo swego codziennego życia, odpocząć od zgiełku i wsłuchać się w rytm natury. Zlokalizowana ona będzie w okolicy Przełęczy Kowarskiej, oddzielającej Karkonosze od Rudaw Janowickich, w Sudetach Środkowych. Będzie usytuowana na czterech hektarach górskich łąk otoczonych lasami, w okolicy nieskażonej przez przemysł, oddalonej od głównych dróg i pełnej bogactwa dzikiej przyrody. Będzie to znakomita baza na poznawanie walorów krajobrazowych, turystycznych, uzdrowiskowych jak również historycznych, kulturalnych, religijnych regionu sudeckiego.
Akademia Zrównoważonego Rozwoju będzie pierwszym i unikalnym w skali regionu i kraju ekocentrum szkoleniowo – warsztatowym wybudowane w ekologicznej, energooszczędnej technologii, z własnym ujęciem wody, biologiczną oczyszczalnią ścieków, turbiną wiatrową, panelami słonecznymi i pompą ciepła. Planujemy także użycie wody deszczowej do spłukiwania toalet. Wokół posadzimy stare, smaczne i zapomniane odmiany drzew i krzewów owocowych, będziemy hodować kury, gęsi i kozy, wyrabiać sery. Korzystając z lokalnych bogatych tradycji zielarskich będziemy uprawiać i skupować zioła do wyrobu herbat, kosmetyków i środków czystości pozbawionych dodatków chemicznych. Mamy ambicje aby większość produktów na potrzeby Akademii pochodziła z wyrobu własnego i najbliższej okolicy. Zostawimy także duży obszar oryginalnej górskiej łąki, przepięknie kwitnącej latem, dającej schronienie owadom, ptakom i małej zwierzynie. Będzie to miejsce, gdzie odpoczywając od zgiełku i pośpiechu codzienności można będzie poszerzyć swoją wiedzę na tematy związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem.
Green Gate finansuje ten projekt obecnie wyłącznie ze środków wlasnych. Staramy sie też pozyskać dotacje z programow Unii Europejskiej. Jeśli sprawy ekologii nie są Ci obojętne dołącz do nas i wspomóż nas finansowo. Żadna kwota nie jest zbyt niska. Będziemy też naprawdę wdzięczni za pomoc rzeczową – sadzonki, nasiona, sprzęt ogrodowy, narzędzia, wyposażenie części jadalnej i mieszkalnej budynku – wszystko, czego potrzeba w nowopowstającym gospodarstwie. Jesteśmy także otwarci na propozycje wolontariatu – jeśli dysponujesz wolnym czasem i nie obawiasz się ciężkiej pracy na wsi – skontaktuj się z nami! W zamian za Twój wysiłek oferujemy bezpłatny pobyt w pięknej okolicy, możliwość nawiązania nowych, miedzynarodowych przyjaźni, wycieczki fakultatywne i wyżywienie.
Środki na te inwestycję mamy nadzieję uzyskać z programów Unii Europejskiej, jako że Stowarzyszenie nie dysponuje tak dużym majątkiem.