DOLNY ŚLĄSK – KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA

 

 

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Projekt dofinansowany jest przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Chcemy przybliżyć Państwu Dolny Śląsk, przedstawiając go jako Krainę mlekiem i miodem płynącą.

Zapraszamy osoby zainteresowane turystyką kierunkową do odwiedzenia niezapomnianych miejsc, połączonych wspólnym tematem przewodnim mleczarstwa i pszczelarstwa. Razem odwiedzimy na przykład najwyżej w Sudetach położoną pasiekę dydaktyczną, gdzie można zajrzeć do szklanego ula, warsztaty wypieku miodowych pierników, wydoimy kozy rzadkiej rasy i spróbujemy tradycyjnego, ziołowego sera. Przyjrzymy się też spółdzielczej mleczarni i produkcji drewnianych uli. Stworzymy dla Was wirtualny szlak i zamieścimy go na naszej stronie. Pozwoli on przygotować się do prawdziwej podróży tematycznej po Dolnym Śląsku – Krainie mlekiem i miodem płynącej! Wszystkie pokazane miejsca będziecie mogli obejrzeć w rzeczywistości, a w wielu z nich spróbować lokalnych przysmaków lub kupić inne, wysokiej jakości produkty lokalne związane z tematyką szlaku. Przystanki na szlaku Green Gate odnajdziecie z łatwością, korzystając z naszej wirtualnej mapy oraz wypatrując w terenie tabliczek informacyjnych przy konkretnych obiektach. Na szlaku, w wybranych terminach, odbywać się będą także ciekawe wydarzenia tematyczne, do udziału w których zapraszamy już teraz!

Specjalna atrakcja czeka na miłośników geocachingu – szukajcie nowych skrzynek! W skrytkach geocaching będą…. – nie, tego już nie powiemy, przekonajcie się sami!

Zabierzcie więc rodzinę i psa, a nawet nawigację i spotkajmy się tam, gdzie tradycja splata się z nowoczesnością: na Dolnym Śląsku – w krainie mlekiem i miodem płynącej!

więcej