Kolejna plenerowa lekcja

Odbyła się kolejna z naszych plenerowych lekcji w pasiece edukacyjnej na górskiej łące.

Tym razem przyjechały do nas dzieci z klas 1-2 z Ptaszkowa , koło Kamiennej Góry. Maluchy w plenerze uczyły się pszczelarstwa, ekologii i ochrony środowiska.

Z wielką ciekawością obserwowały życie pszczół w specjalnych, przeźroczystych ulach dydaktycznych, stojących w naszej pasiece. Ubrane w kapelusze ochronne z bliska przyglądały się, jak wygląda życie wewnątrz ula. Spróbowały także miodu wielokwiatowego z górskich ziół.

W drodze powrotnej dzieci oglądały tablice informacyjne i rośliny miododajne będące częścią ścieżki dydaktycznej. Zobaczyły też mrowisko z milionem krzątających się wokoło mrówek.

Było dużo zabawy i wiele wrażeń, a wycieczka podobała się zarówno dzieciom, jak ich opiekunom.

Nasze Wiejskie Szkoły I 01 Nasze Wiejskie Szkoły I 02 Nasze Wiejskie Szkoły I 03 Nasze Wiejskie Szkoły I 04 Nasze Wiejskie Szkoły I 05 Nasze Wiejskie Szkoły I 06 Nasze Wiejskie Szkoły I 07 Nasze Wiejskie Szkoły I 08 Nasze Wiejskie Szkoły I 09 Nasze Wiejskie Szkoły I 10 Nasze Wiejskie Szkoły I 11 Nasze Wiejskie Szkoły I 12 Nasze Wiejskie Szkoły I 13 Nasze Wiejskie Szkoły I 14 Nasze Wiejskie Szkoły I 15 Nasze Wiejskie Szkoły I 16 Nasze Wiejskie Szkoły I 17 Nasze Wiejskie Szkoły I 18 Nasze Wiejskie Szkoły I 19 Nasze Wiejskie Szkoły I 20 Nasze Wiejskie Szkoły I 21 Nasze Wiejskie Szkoły I 22 Nasze Wiejskie Szkoły I 23 Nasze Wiejskie Szkoły I 24