Mamo, tato rzuć palenie

 

Mamo, tato – rzuć palenie!  – takim hasłem zachęcali swoich rodziców do zdrowego trybu życia uczestnicy projektu „Zamiast nikotyny, zażyj witaminy!”.


25 czerwca odbyła się pierwsza wspólna impreza dla grup świetlicowych uczestniczących w projekcie. Dzieciom towarzyszyli nie tylko rodzice, ale też wychowawcy grup, którzy prowadzili poszczególne konkurencje. Zadania nie były wcale łatwe! Rodzice musieli na przykład zjeść marchewkę na czas oraz nadmuchać jak największy balon, sprawdzając w ten sposób, czy mają zdrowe płuca! Wyzwania pojawiły się też przed dziećmi – wspólnie z rodzicami budowały jak najwyższą wieżę z klocków, by wznieść się ponad papierosowy dym, a także próbowały zmieścić się wszystkie na niewielkiej „tratwie ratunkowej”, umożliwiającej wydostanie się z zadymionego świata. Konkurencje wymagały współpracy i wzajemnej pomocy, którą uczestnicy imprezy okazywali sobie hojnie. Zdrowy, owocowy poczęstunek i soki dawały dużo siły do wspólnej zabawy.

 

zamiast nikotyny1 zamiast nikotyny12 zamiast nikotyny11 zamiast nikotyny10 zamiast nikotyny7 zamiast nikotyny6 zamiast nikotyny5 zamiast nikotyny4 zamiast nikotyny3 zamiast nikotyny2