NAUCZANIE NA POLANIE, CZYLI KLASA W PLENERZE

   

Projekt „Nauczanie na polanie, czyli klasa w plenerze”  jest laureatem 5. edycji konkursu grantowego organizowanego w ramach programu „Po stronie natury” realizowanego od 2009 r. przez Fundację Nasza Ziemia, Żywiec Zdrój S.A. oraz Lasy Państwowe.

Celem głównym projektu jest szeroko rozumiana edukacja przyrodnicza i ekologiczna dotycząca ekosystemów i ich elementów, wyprowadzona poza skostniałe schematy szkolne i prowadzona przez specjalistów w plenerze.

Projekt zrealizujemy w partnerstwie ze Świetlicą Szkolną „Smocza Łąka” w Kamiennej Górze i Szkołą Podstawową w Szarocinie oraz Nadleśnictwem Kamienna Góra i Kołem Łowieckim „Knieja” w Lubawce.

Zorganizujemy cykl tematycznych zajęć edukacyjnych z udziałem leśników, myśliwych, ornitologów i ekologów w terenie i w namiocie edukacyjnym, ustawionym na łące w Szarocinie. Założymy wraz z dziećmi i nauczycielami arboretum drzew i krzewów dających pokarm i schronienie dla owadów, ptaków i małych ssaków. Zorganizujemy konkurs na wykonanie budek lęgowych dla ptaków, które następnie umieścimy w pobliskim lesie. Wykonamy z udziałem dzieci filmiki video oraz fotografie z życia przyrody, które zamieścimy na stronie internetowej. Jesienią zorganizowany  zostanie piknik dla uczestników projektu i ich rodzin oraz okolicznych mieszkańców pod nazwą: „Jesień Skarby Lasu Niesie”. Podczas tego pikniku odbędzie się rodzinne grzybobranie, ognisko i konkursy tematyczne z nagrodami.

Zobacz więcej na: Nauczanie na polanie

więcej informacji tutaj

Półkolonia 06 Półkolonia 05 Półkolonia 01