Święto miodu na urodzinach Kubusia Puchatka

Wraz z nadejściem jesieni, czasem słabnącej aktywności pszczół i szykowaniem się przez nie do zimy, zakończył się także tegoroczny projekt propagujący wiedzę o tych mądrych owadach.

Podczas 87 Urodzin Kubusia Puchatka odbywających się w Świetlicy Szkolnej „Smocza Łąka” w Kamiennej Górze zorganizowaliśmy Święto Miodu dla urodzinowych gości. Była to dla dzieci okazja do poznania następnych etapów pracy pszczelarza, takich, których nie widziały podczas naszych wcześniejszych spotkań. Zaprezentowaliśmy proces pozyskiwania miodu z plastrów. Wirówka do miodu budziła spore emocje i domysły – do czego też może służyć takie urządzenie? Była to zagadka trudna przynajmniej tak samo, jak urodzinowe zagadki o mieszkańcach Stumilowego Lasu przygotowane przez wychowawców świetlicy. Goście Kubusia zobaczyli plastry miodu pełne tego słodkiego „co nie co”, odsklepianie wosku i proces wirowania miodu. Ku zdumieniu uczestników po włożeniu ramek do wirówki w miseczce przed wirówką pojawił się płynny miodek, którego wszyscy chętnie próbowali.

W czasie Święta Miodu podsumowaliśmy też konkurs plastyczny „Pracowita pszczoła do przyjaciół woła”                  i wręczyliśmy dyplomy za udział w konkursie. Na autorów wyróżnionych prac czekały nagrody rzeczowe. Na zakończenie dzieci i dorośli poczęstowani zostali urodzinowym tortem z miodem.

Było nam bardzo miło gościć na urodzinach Kubusia Puchatka, śpiewać i pląsać podczas zabaw przygotowanych przez wychowawców „Smoczej Łąki”.

Święto Miodu zakończyło projekt „Pracowita pszczoła do przyjaciół woła”.

 

święto_miodu01 święto_miodu02 święto_miodu03 święto_miodu04 święto_miodu05 święto_miodu06 święto_miodu11 święto_miodu10 święto_miodu09 święto_miodu08 święto_miodu07 święto_miodu12 święto_miodu13 święto_miodu14 święto_miodu15 święto_miodu16święto_miodu19  święto_miodu17święto_miodu18 święto_miodu20