Szlak na Święcie Mleka

Kiedy miód i mleko leją się strumieniami dopisuje nawet pogoda. Tak było także podczas kamiennogórskiego Święta Mleka i Miodu, podczas którego w pięknej scenerii parku wokół miejscowego zalewu promowaliśmy nasz szlak tematyczny zarówno wśród miejscowych, jak i turystów.  Jedni i drudzy przybyli licznie i liczba odwiedzających tą cykliczną, sierpniową imprezę sięgnęła kilku tysięcy osób.  Starsi i młodsi oraz całe, wielopokoleniowe, rodziny miały okazję odwiedzić wiele przepięknie udekorowanych stoisk lokalnych wytwórców przeróżnych przysmaków.

Na naszym stoisku także nie zabrakło wielu atrakcji.  Odwiedzający próbowali miodowych, serowych i piernikowych delikatesów, często z niemałym zdziwieniem dowiadując się, że są one dostępne nie za morzami, ale najwyżej za sąsiednimi wzgórzami, w okolicy, na Dolnym Śląsku! Starsi z zainteresowaniem czytali materiały informacyjne, a najmłodsi z wielką ciekawością zaglądali do przezroczystych uli stanowiących dydaktyczny element dekoracyjny naszego stoiska.

Powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” odchodzi już na Dolnym Śląsku do lamusa. Teraz wreszcie nadchodzi moda na nasze, lokalne tradycje i produkty. Zainteresowanie, jakie wzbudził nie tylko w Kamiennej Górze, nasz szlak tematyczny „Dolny Śląsk kraina mlekiem i miodem płynąca” jest tego doskonałym przykładem.

Święto mleka 01 Święto mleka 02 Święto mleka 03 Święto mleka 04 Święto mleka 05 Święto mleka 06 Święto mleka 07 Święto mleka 08