TURYSTYCZNY WEHIKUŁ CZASU, ALBO PLECAK Z TRADYCJAMI – PRZEWODNIK ALTERNATYWNY

 

 

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Projekt dofinansowany jest przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Kierujemy go do wszystkich miłośników turystyki, regionalizmu, ciekawostek historycznych i przyrodniczych oraz kultury ludowej i produktów regionalnych.

Naszym celem jest zachęcić Państwa do odwiedzenia i bliższego poznania Ziemi Kamiennogórskiej oraz Rudaw Janowickich – ciekawego i niezatłoczonego regionu z przebogatą historią i tradycją oraz pięknymi krajobrazami, leżącego tuż obok zgiełku popularnych kurortów. Zamierzamy to zrobić oferując wszystkim zainteresowanym bezpłatny przewodnik alternatywny, który powstanie w ramach realizacji projektu. Poprowadzimy w nim turystę poprzez znane i nieznane miejsca warte odwiedzenia, zawsze kierując się zapachem lokalnych specjałów, zgiełkiem jarmarków, hałasem warsztatów rzemieślniczych i tajemniczą ciszą ruin i mokradeł, gdzie spotkać można przyjazne lub mniej przyjazne duchy historii.

Przewodnik w formie drukowanej będzie dostępny podczas wybranych imprez masowych organizowanych na terenie Dolnego Śląska. Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli w nich uczestniczyć lub ze względu na ograniczony nakład nie zdołają go dostać, przygotujemy wersję w formacie .pdf, dostępną na naszej stronie.

Zatem – w tym, czy innym miejscu – nasz alternatywny przewodnik będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy więc do Turystycznego wehikułu czasu. Załóżmy „plecak z tradycjami”, mając w kieszeni przewodnik alternatywny Green Gate.

Do zobaczenia na szlaku!

więcej