Wycieczki do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów

Uczestnicy projektu „Niech usłyszą wszystkie dzieci, są odpady a nie śmieci!”, tropiąc los odpadów, wyjechali do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Lubawce, aby przekonać się co dzieje się z odpadami, które odbiera z pojemników śmieciarka.

Do tej pory w wycieczkach tych wzięły udział 4 grupy ze Świetlicy Szkolnej „Smocza Łąka” w Kamiennej Górze. Dzieci miały możliwość przekonać się jak ważne jest segregowanie odpadów i gdzie trafiają te wszystkie rzeczy, które wrzucają do pojemników przy domach. W trakcie spotkań z pracownikami firmy Sanikom dzieci poznały zakład i zadawały przygotowane wcześniej pytania. Wszystkie odpowiedzi zostały nagrane i posłużą do stworzenia kolejnych kart Poradnika Tropicieli Odpadów, który opracowują uczestnicy projektu.

 

Wizyta w Sanikomie 01 Wizyta w Sanikomie 02 Wizyta w Sanikomie 03 Wizyta w Sanikomie 04 Wizyta w Sanikomie 05 Wizyta w Sanikomie 06 Wizyta w Sanikomie 07 Wizyta w Sanikomie 08 Wizyta w Sanikomie 09 Wizyta w Sanikomie 10 Wizyta w Sanikomie 11 Wizyta w Sanikomie 12 Wizyta w Sanikomie 13 Wizyta w Sanikomie 14 Wizyta w Sanikomie 15 Wizyta w Sanikomie 16